Obecny czas: Wto Gru 23, 2014 3:09 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
 ile czeka się na zaświadczenie o niekaralności?? 
Autor Wiadomość
Prawie Literat
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 09, 2006 9:53 pm
Miejscowość: Kraina Tysiąca Mieszkań Socjalnych
Post ile czeka si? na za?wiadczenie o niekaralno?ci??
Taki papierek potrzebny jest niektórym pracodawcom i chyba zwie si? CRB??
Pewnie kto? mia? do czynienia - ile si? czeka i ile jest wa?ny??
Po co nie pytam - g?upkowate wymagania stosowane s? nie tylko w naszym kraju....

Spotka?am si? z takim czym? podczas rozmowy o prac? - kazali wype?ni? dokumenty i zabrali do wys?ania.
Powiedzieli, ?e koszt tego cudactwa (42?) potr?c? sobie z pierwszej wyp?aty... Ciekawe co mi zrobi?, jak nie b?dzie pierwszej wyp?aty, bo zaczn? pracowa? gdzie indziej.. :?

Śro Sty 03, 2007 3:23 pm
Profil WWW
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lis 14, 2006 1:48 pm
Miejscowość: trzecia kulka od slonca
W moim przypadku bylo podobnie tzn pracodawca sam wyslal, z pensji potracil, ale w sumie nie wiem jak to sie ma do rzeczywistosci poniewaz z racji tego ze mam ? w nazwisku zaswiadczenie przyszlo z K w to miejsce :) kiedy poszlam wyjasnic do szefa stwierdzil ze to nie ma znaczenia bo to "tylko formalnosc" i oni potrzebuja to miec w papierach :roll: .
Zaswiadczenie przyszlo na domowy adres po kilku tygodniach (nie pamietam dokladnie, bo to jakies 2 lata temu bylo)... Acha i u mnie wysylali to po podpisaniu kontraktu, wiec raczej nie bylo mowy zeby zaczac gdzie indziej... zapomnialam dodac ze przy nastepnej rekrutacji zaswiadczenia juz nie chcieli, moze to zalezy od charaktru pracy? :roll:
Pozdrawiam

Śro Sty 03, 2007 3:50 pm
Prawie Literat
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 09, 2006 4:29 pm
Miejscowość: Ashton Under Lyne/Manchester
Z tego ci piszecie wnioskuj? ?e moje starania w Polsce o polskie za?wiadczenie o niekaralno?ci moge sobie na wyspach wsadzi? w ............?I w Anglii b?de musia? mie? angielskie za?w?

Śro Sty 03, 2007 4:22 pm
Profil WWW
Moderator
Awatar użytkownika

Z tego ci piszecie wnioskuj? ?e moje starania w Polsce o polskie za?wiadczenie o niekaralno?ci moge sobie na wyspach wsadzi? w ............?I w Anglii b?de musia? mie? angielskie za?w?

Pociesze Cie ze ode mnie za pierwszym razem wymagali obu :wink:

Śro Sty 03, 2007 5:06 pm
Prawie Literat
Awatar użytkownika

a ja w?a?nie powróci?am - dzielnie próbowa?am pracodawcy wcisn?? polskie za?wiadczenie, ale niestety - nawet nie raczy? przeczyta?, powiedzia?, ?e to bardzo mi?o z mojej strony, ale on i tak chce angielskie...

Takie dokumenty wymagane s? rzeczywi?cie tylko w wybranych sektorach - jak na przykad opieka nad niepenosprawnymi, dzie?mi, nie wiem co jeszcze...
Wymagane s? przepisami - ale wszystko i tak zale?y od szefa...
Mnie powiedzieli, ?e wy?l? i jak otrzymaj? odpowied? to dadz? zna?.... hmmmm - jak zadzwoni? do mnie za kilka tygodni to obawiam si?, ?e nie b?d? pami?ta? o co chodzi....
Acha ten formularz, który wype?nia?am jest dla konkretnego pracodawcy, na konkretne stanowisko. Dziwne to wszysko...

Śro Sty 03, 2007 5:12 pm
Profil WWW
Czytelnik

Dołączenie: Pią Lis 17, 2006 10:20 am
Piszecie ze chc? angielskie czy po prostu polskie przet?umaczone na angielske? ja w?a?nie kombinuje takie za?wiadczenie w Polsce.....

Czw Sty 04, 2007 7:55 am
Profil WWW
Prawie Literat
Awatar użytkownika

Polskiego nie chcieli - by?o przet?umaczone. Ale zale?y od pracodawcy i tego co wymy?li... Ja bym nie bra?a papierka z Polski po raz drugi... chocia? Wam mo?e si? przyda?.
Moja rada - zdecyduj w jakiej bran?y, lub na jakim stanowisku chcesz pracowa?, wejd? na stronk?
http://www.jobcentreplus.gov.uk/Interne ... tialise.do
i popatrz, czy w og?oszeniach pracodawcy wymagaj? tego za?wiadczenia.

Czw Sty 04, 2007 11:07 am
Profil WWW
Moderator

Dołączenie: Śro Lis 08, 2006 6:53 pm
Miejscowość: Poznan/ Manchester
Ode mnie wymagano zaswiadczenia z Polski, przetlumaczonego. Tutaj rowniez musialam je miec.
Zalatwial to pracodawca wiec nie wiem co i jak, oprocztego,ze kosztowalo okolo 40 £.
A skoro juz rozmawiamy o tych zaswiadczeniach to zapytam: czy ono ma jakis termin waznosci (angielskie) ?

Czw Sty 04, 2007 2:29 pm
Prawie Literat
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lis 12, 2006 12:26 pm
Miejscowość: Manchester/Oswiecim

Ale jaja, mnie nikt nigdy o to nie pytal

Filter chain=input src-addr-list="glupole" protocol=any action redirect-to-chain="go to hell" - wtajemniczeni wiedza

Czw Sty 04, 2007 8:21 pm
Profil ICQ YIM
Moderator
Awatar użytkownika

To wy takie papiery mieliscie ze soba ?

Ale jaja, mnie nikt nigdy o to nie pytal

Bo to po wygladzie oceniaja kto uczciwy - ode mnie chcieli dwa :twisted:

Czw Sty 04, 2007 9:50 pm
Literat
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 08, 2006 10:31 pm
Miejscowość: LEEDS
CRB (Criminal Record Bureau) czyli Biuro Danych Kryminalnych, albo raczej odpowiednik polskiego Centralnego Rejestru Skazanych, wydaje za?wiadczenia na wniosek osoby prywatnej, poniewa? za?wiadczenie dotyczy tej?e. Najcz??ciej jednak jest to czynione poniewa? taki papier jest wymagany.
Jego wymagalno?? zale?y przede wszystkim od charakteru zajmowanego stanowiska i jego odpowiedzialno?ci spo?ecznej (najbardziej dotyczy to np. sfery finansowej, ochroniarskiej, ?ledczej, prawnej, edukacyjnej- zw?aszcza w kontaktach z dzie?mi i m?odzie??).
Niemal zawsze te?, gdy w gr? wchodzi przebywanie i kontakt z osobami zamo?nymi i praca na ich rzecz (rezydencje prywatne, praca na rzecz osób ze ?wiecznika spo?ecznego).
Ró?nica w uzyskiwaniu za?wiadczenia jest jedynie taka, ?e inny formularz wype?nimy, gdy udajemy si? sami na komend? Policji i na wniosek w?asny chcemy otrzyma? taki dokument (kosztowa? w roku 2005 -ok.10?), a inaczej gdy ów standardowy- z polecenia pracodawcy.
Wtedy i koszt i wniosek jest inny.
Cz?sto spotyka si? w og?oszeniach o prac? sformu?owanie typu: "disclosure" (ujawnienie) lub "employer meets cost of disclosure", co oznacza, ?e pracowadca wymaga za?wiadczenia o niekaralno?ci, którego koszty uzyskania pokryje- poniewa? on go ??da.
Obarczanie zawsze pracownika- kandydata takim kosztem nie wydaje mi si? s?uszne.

Co do wydawania. Wszystko zale?y od d?ugo?ci naszego pobytu i jakichkolwiek zapisów na nasz temat w UK.
Je?li kto? tu jest kilka lat najprawdopodobniej wystarcz? dane st?d, ale je?li kto? przebywa krótko, i tak Policja wy?le zapytanie do Polski- co oznacza i wi?ksze koszty i d?u?sze oczekiwanie.
Dok?adnie tak to wygl?da?o rok temu u moich znajomych.
Regu?a jest jedna.
Anglicy maj? niepisan? list? stanowisk, gdzie chc? wiedzie? czy kandydat jest niekarany. I tego nie da si? obej??. Taki jest kanon.

Nieuznawanie polskiego dokumentu jest jedynie brakiem rozeznania Anglika, poniewa? i tak najwa?niejsze jest - w ?wietle wymogów- aby papier by? mo?liwie najaktualniejszy (bodaj z ostatnich 3 miesi?cy?), za? je?li przebywamy tu za krótko, dokument wydany zostanie w oparciu o...polskie dane, tyle ?e b?dzie to "swój" papier a nie cudzy.
Anglicy wol? swoje, bo jest to znany im standard. Inne, obce, nieznane nie wzbudza a? takiego zaufania.
Ale jak wida? s? i bardziej ?wiadomi Angole. :)

Na końcu liczy się jedyne to, co zrobiłeś za życia...

Sob Sty 06, 2007 10:31 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość